Studenckie Koła Naukowe

Rozwijaj swoje pasje w kole naukowym!

Studia to nie tylko zajęcia i egzaminy. To również sposób na włączenie się w życie Uczelni i Wydziału. Koła naukowe są organizacją zrzeszającą studentów, uczestnicząc w nich inwestujesz w swój własny rozwój i bezcenne doświadczenie. A Twoje CV stanie się bogatsze i wyróżni się na tle innych. Nasz Wydział oferuje bogatą ofertę. Pamiętaj, że możesz należeć do kilku kół naukowych i nie musi ono mieć tematyki związanej z kierunkiem Twoich studiów. Zapraszamy i czekamy na Ciebie!

Studenckie Koła Naukowe na Wydziale Fizyki

 • Studenckie Koło Naukowe Akustyków "SONIC"

  sonic

  Kim jesteśmy?

  Niektórzy twierdzą, że SONIC to najgłośniejsze koło naukowe na Naszej Uczelni. Inni – wręcz przeciwnie – uważają, że nikt nie zna się na ciszy tak jak my. Prawda – jak to zwykle bywa – leży gdzieś pośrodku. Jedno jest pewne – jesteśmy grupą ludzi żywo zafascynowanych akustyką i kochających dźwięk.

  Z nami będziecie mogli zgłębić tajniki fal akustycznych, poeksperymentować z ultradźwiękami lub poprowadzić ciekawe badania w komorze bezechowej. Jeśli chcielibyście nas spotkać – możecie nas złapać w pokoju 213 Katedry Akustyki lub w pokoju 10 przy szklanym łączniku (obok pokoju Samorządu).

  Zajrzyjcie na nasze media społecznościowe

  Instagram: sknasonic

  Facebook: @sknasonic

  Możecie skontaktować się z nami także mailowo:

  skna.sonic@gmail.com

  Aby wstąpić do naszego Koła, wystarczy jedynie że wypełnicie Kartę Członkowską (znajdziecie takową w pokoju 213 Katedry Akustyki, możemy Wam ją również podesłać mailowo do samodzielnego wydruku – wtedy napiszcie do nas). Po krótkim spotkaniu i rozmowie z naszym Prezesem (może się odbyć przy pysznej kapuczinie lub dobrej herbatce), ten wpisze Was na listę Członków Koła.

  Opiekun

  mgr Jakub Bondek, jakub.bondek@amu.edu.pl

  Zarząd

  Prezes: Marianna Jarzombek
  Wiceprezes: Oskar Bieńkowski
  Sekretarz: Paweł Kortas

 • Astronomiczne Koło Naukowe

   logo_AKN

  Astronomiczne Koło Naukowe UAM zrzesza studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu interesujących się astronomią. Na spotkaniach Koła wymieniamy się wiedzą i ciekawostkami astronomicznymi, a także zapraszamy do wygłoszenia prelekcji gości zajmujących się rozmaitymi dziedzinami astronomii. W ramach naszej działalności uczestniczymy w organizacji wydarzeń popularnonaukowych, a raz w semestrze delegaci z naszego koła uczestniczą w Konferencji Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych KSAKN.
  Jesteśmy aktywni na portalu Facebook.

  Kontakt

  aknuam.zarzad@gmail.com

  Opiekun

  prof. UAM dr hab. Wojciech Dimitrow - dimitrov@amu.edu.pl

  Zarząd

  Prezes: Julia Perła
  Zastępca Prezesa: Michał Pawłowski

  Storna www

  http://www.astro.amu.edu.pl/pl/studia/kolo-naukowe/

 • Studenckie Koło Naukowe Biofizyków Molekularnych "NEUTRINO"

  Opiekun

  dr Wojciech Giera - w_giera@amu.edu.pl

 • Studenckie Koło Naukowe “Errno”

  Jesteśmy zainteresowani technologią, komputerami, wszystkim związanym z branża IT i nie tylko. Posiadamy chęć do nauki, próbujemy zrobić rzeczy które nam przyjdą na myśl, niezależnie od środowiska, języka programowania, silnika, programu w jakim mamy pracować jeżeli wpadniemy na pomysł próbujemy znaleźć jak najwygodniejsze narzędzie do jego zbudowania. Chcemy uczestniczyć w jak największej ilości konkursów, game jamów, itp, żeby uzyskać znajomości, doświadczenie oraz zbudować CV godne do prezentowania ale najważniejsze to przyjemność wynikająca z rozwoju i dobrej zabawy.

  Kontakt

  aluerrno@gmail.com

  Opiekun

  prof. UAM  dr hab. Karol Bartkiewicz

  Skład

  Nikodem Panknin
  Miłosz Klim
  Jakub Kwieciński

  Strona www

  https://studenckie-kolo-naukowe-errno.github.io/

 • Studenckie Koło Naukowe Fizyków „FUSION”

  fuzion

  Studenckie Koło Naukowe Fizyków „Fusion”, jest najstarszą organizacja na wydziale- podmiotem z wieloletnim doświadczeniem, zrzeszającym studentów z wszystkich kierunków na Wydziale Fizyki. Znaczną część działalności koła skupia się na popularyzacji nauki. Sporo pracy wkładamy w przygotowanie zajęć, które były by ciekawe i klarownie wyjaśniały problemy badawcze. Nasza działalność jest świetną przestrzenią do dopracowywania warsztatu nauczycielskiego, a naukowa część koła zawiera całą charakterystykę pracy badawczej fizyka w mikroskali, seminaria oraz spotkania z naukowcami. Zrealizowaliśmy mnóstwo projektów badawczych, a każdy nowy pomysł pomożemy zrealizować. Rozwiązując różne wyzwania badawcze i edukacyjne, staliśmy się liderem w otrzymywaniu dofinansowań z Poznańskiego Parku Naukowego Technologicznego, współpracujemy z innymi instytucjami i kołami (połączyliśmy nawet fizykę z historią) oraz uczestniczymy w piknikach, festiwalach( Festiwal Nauki i Sztuki, Pyrkon, Noc Naukowców), wystawach i konferencjach. Regularnie wykonujemy pokazy w szkołach.

  Jeśli chcesz poszerzyć swoje horyzonty zapraszamy do nas.

  Wniosek o dołączenie do grona członków Studenckiego Koła Naukowego Fizyków Fusion. Wniosek należy przekazać opiekunowi koła bądź członkom.

  Kontakt

  sknf.fusion@gmail.com, sknf@amu.edu.pl

  Facebook: https://www.facebook.com/fusionUAM

  Instagram: https://www.instagram.com/sknf_fusion/

  Tiktok: https://www.tiktok.com/@tiktokowa_fizyka

  Opiekun

  dr Magdalena Grajek - grajek@amu.edu.pl

  Zarząd

  Prezes: Miłosz Wiśniewski
  Wiceprezes: Marietta Koźlarek
  Sekretarz: Bartłomiej Kulas
  Skarbnik: Agnieszka Skubała

  Strona www

  http://sknf.amu.edu.pl/

 • Studenckie Koło Naukowe Optyki i Optometrii

  Jako koło naukowe zajmujemy się popularyzacją nauki w zakresie optyki i optometrii. Organizujemy badania przesiewowe wzroku w placówkach edukacyjnych i społecznych. Przeprowadzamy pokazy naukowe dla dzieci pokazując doświadczenia ze świata optyki i jednocześnie prezentując jak prawidłowo należy dbać o wzrok. Na naszych social mediach można również znaleźć posty edukujące m.in. o tym czym są wady wzroku czy w jaki sposób pielęgnować okulary. Aktywnie bierzemy udział w konferencjach optyczno-optometrycznych organizowanych na terenie całej Polski, gdzie zaznajamiamy się z ekspertami z naszej branży i bierzemy udział w licznych szkoleniach, czy to pogłębiających naszą wiedzę zawodową, jak i tą z zakresu kompetencji miękkich.

  Nasze koło powstało już w 2013 przy Laboratorium Fizyki Widzenia i Optometrii na Wydziale Fizyki UAM a jego pierwszym opiekunem był prof. dr hab. Ryszard Naskręcki. W okresie pandemii miało przerwę w większej działalności. W roku akademickim 2021/2022 zostało wznowione w zasadzie od zera i od razu ruszyło z kopyta. Na początku liczyło 11 członków. Szybko jednak osiągnęliśmy ich ponad 30 z wszystkich roczników studentów Optyki i Optometrii na Wydziale Fizyki - pomimo, że liczebność studentów na tym kierunku nie należy do najwyższych, czyniąc nasze koło największym na wydziale. Obecnie naszym opiekunem naukowym jest dr Zenon Woźniak.

  Opiekun

  dr Zenon Woźniak - asan@amu.edu.pl

  Zarząd:

  Prezes: Dominik Kaziemko
  Wiceprezes: Wiktoria Łysak
  Sekretarz: Klaudia Filipczak
  Skarbnik: Julia Sikorska

 • Studenckie Koło Naukowe Fizyków Medycznych w Radioterapii „RADIUS”

  radius

  Koło Naukowe Fizyków w Radioterapii „Radius”, działa na Wydziale Fizyki od ponad 5 lat, zrzesza studentów studiujących biofizykę i fizykę medyczną. Działalność koła naukowego polega na łączeniu pracy badawczej z kliniką. Staramy się odpowiadać na pytania studentów dotyczące rozwoju swojej przyszłej kariery zawodowej i naukowej. Organizujemy wyjazdy naukowe. Pomagamy w organizacji stażów, wolontariatów i praktyk. W celu poszerzenia horyzontów swojej wiedzy aranżujemy konferencje, seminaria i webinaria. W ramach działalności koła edukujemy społeczność w tematach około onkologicznych. Prezentujemy aspekty związane z pracą Fizyka medycznego. Naświetlanie wiązkami promieniotwórczymi (radioterapia), umieszczanie źródeł promieniowania w ciele pacjenta (brachyterapia), planowanie przejścia wiązki przez tkanki ludzkie (planowanie leczenia) oraz odkrywanie nowych metod dostarczania leków i obrazowania (nanotechnologia). Nasze koła stawia na integrację środowisk fizycznych, biologicznych i chemicznych.

  Prężnie działamy i chętnie nawiązujemy współpracę (Wielkopolskie Centrum Onkologii, Polskie Towarzystwo Fizyków Medycznych).

  Wniosek o dołączenie do grona członków Studenckiego Koła Naukowego Fizyków Fusion. Wniosek należy przekazać opiekunowi koła bądź członkom.

  Kontakt

  radiusfizykamedyczna@gmail.com

  Facebook: https://www.facebook.com/kolo.naukowe.radius

  Instagram: https://www.instagram.com/kolo_radius_uam/

  Opiekunowie

  prof. dr hab. Julian Malicki - julian.malicki@wco.pl
  dr Marta Kruszyna-Mochalska
  mgr. Kinga Graczyk

Wydziałowym koordynatorem ds. kół studenckich jest dr Magdalena Grajek.