Badania o dostępności UAM do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Drodzy Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami zwraca się z uprzejmą prośbą i zaproszeniem do udziału w badaniach jakościowych oraz ilościowych dotyczących wspierania osób z niepełnosprawnościami na naszym uniwersytecie.

Badania te realizowane są w ramach projektu POWER "Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku". Badania przeprowadzane będą technikami jakościowymi IDI (wywiady indywidualne) oraz FGI (zogniskowany wywiad grupowy).Spotkania odbywać się będą online za pośrednictwem aplikacji ZOOM.

Wywiady grupowe odbędą się wg poniższego harmonogramu:

Studenci bez niepełnosprawności:

13.03 o godzinie 11:00

14.03 o godzinie 13:00

15.03 o godzinie 15:00

16.03 o godzinie 9:00

Studenci z niepełnosprawnościami:

14.03 o godzinie 10:00

17.03 o godzinie 12:00

Link do zgłoszeń:

Wszystkie odpowiedzi zostaną zestawione naukowo i opracowane statystycznie. Gwarantujemy Państwu ochronę danych osobowych zgodnie z regulacjami RODO.

Wyniki badań pozwolą na ocenę istniejących na UAM rozwiązań oraz identyfikację barier architektonicznych, informacyjno-komunikacyjnych i cyfrowych, na które napotykają osoby z niepełnosprawnościami studiujące na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W wyniku analizy badań powstanie raport diagnostyczny wraz z rekomendacjami do dalszych zmian. Państwa odpowiedzi będą bardzo ważne w kontekście zaproponowanych rekomendacji.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com