Konkursy NCN: OPUS i PRELUDIUM - otwarty nabór

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy o otwartym naborze do konkursów Narodowego Centrum Nauki: OPUS oraz PRELUDIUM.

Informację o pomysłach oraz chęci przygotowywania aplikacji grantowych należy przesyłać na adres cwp@amu.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 maja, do godziny 16:00.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło, że formularze wniosków zostaną udostępnione do 25 marca.

Prosimy o zapoznanie się z procedurą aplikacyjną: PROCEDURA NCN

Centrum Wsparcia Projektów przygotowało zestaw szkoleń w języku polskim i angielskim, które odbędą się na platformie MS Teams, w zespole Oferta konkursowa 2024.

Szkolenie dot. konkursu PRELUDIUM i OPUS w języku polskim odbędzie się 26 marca. O godzinie 9:00 rozpocznie się część poświęcona konkursowi PRELUDIUM, który przeznaczony jest dla osób nieposiadających stopnia doktora, co niejako sprawia, że największą grupą jego adresatów są doktorantki i doktoranci. To doskonała okazja do pozyskania środków na realizację Indywidualnych Planów Badawczych. Warto zwrócić uwagę, że budżet tego konkursu wzrósł do 40 mln PLN (w 2023 roku wynosił 30 mln PLN). Niezwłocznie po spotkaniu dot. PRELUDIUM rozpocznie się część poświęcona OPUS (godz. 10:15). To flagowy konkurs NCN dla osób na każdym etapie kariery naukowej. W jego przypadku również mamy do czynienia ze zwiększoną pulą środków (450 mln PLN wobec 300 mln PLN w ubiegłej edycji).

Szkolenie w języku angielskim zostało zaplanowane na 5 kwietnia, również o godzinie 9:00 i w analogicznym porządku jak to w języku polskim.