Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla Prof. Adama MIRANOWICZA

Prof. dr hab. Adam MIRANOWICZ z Instytutu Spintroniki i Informacji Kwantowej  z naszego Wydziału został laureatem prestiżowego wyróżnienia jakim jest nagroda Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcie w zakresie działalności naukowej.

Wyróżnienie zostało przyznane za pionierskie wyniki badań naukowych nad podstawami technologii kwantowych.

"Badania nad nadprzewodzącymi obwodami kwantowymi (superconducting quantum circuits), które stwarzają nowe możliwości generowania, manipulowania i detekcji promieniowania mikrofalowego, oraz możliwości realizacji i wynikające stąd nowe zjawiska ultrasilnego sprzężenia światła i materii, niezbędnego do realizacji wielu technologii kwantowych, w tym sensorów i przetwarzania informacji"

Serdeczne gratulacje od społeczności naszego Wydziału!