Historia Fizyki i Astronomii na UAM - zapowiedź książki

Z radością informujemy, iż od kilku miesięcy trwają prace nad książką o historii Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od 1919 roku. Jest to praca zespołowa pod redakcją prof. dr hab. Andrzeja Dobka. W książce, oprócz historycznych faktów i ciekawostek, pojawi się wiele zdjęć czarnobiałych i kolorowych.

Prof. dr hab. Andrzej Dobek udzielił niedawno wywiadu, w którym mówi m.in. o powstającej książce. Wywiad ten dostępny jest na kanale Youtube Wydziału Fizyki oraz Spotify:

Prof. Andrzej Dobek o historii Wydziału Fizyki i życiu // JEDNYM SŁOWEM odc. 1

YT_JS

Książka o historii Fizyki i Astronomii na UAM, będzie niebywałym źródłem informacji o minionych czasach, tych znanych oraz także tych dotąd nieznanych szerszej publiczności.

Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoją wiedzą historyczną o Wydziale Fizyki UAM - prosimy o kontakt z p. mgr Katarzyną Panek (panek@amu.edu.pl).

Więcej informacji już wkrótce - zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FB YT_mail3spotify