Data publikacji w serwisie:

The European Conference PHYSICS OF MAGNETISM 2023

W dniach 26.06-30.06 na Wydziale Fizyki odbyła się konferencja The European Conference PHYSICS OF MAGNETISM 2023 (PM’23).

Konferencja jest organizowana wspólnie przez Wydział Fizyki UAM i Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu od 1975 roku, regularnie co 3 lata. Tegoroczna konferencja poświęcona była upamiętnieniu zmarłego w 2022 roku prof. dr. hab. Romana Micnasa, będącego współorganizatorem wcześniejszych dziesięciu edycji konferencji.

W konferencji wzięło udział liczne grono naukowców z całego świata, w tym 28 wykładowców na zaproszenie, badacze prezentujący wystąpienia ustne i prezentacje plakatowe, a także dziewięciu młodych naukowców wyróżnionych w sesji „Young & Brillant”. Łącznie w konferencji wzięło udział ponad 270 badaczy prezentujących swoje wyniki z obszaru fizyki magnetyzmu.

Oprócz części naukowej, na której uczestnicy mogli zgłębić swoją wiedzę na temat badań związanych z tematyką magnetyzmu, był czas na dyskusje i wymianę doświadczeń, a także kilka wydarzeń towarzyszących, tj. spotkanie integracyjne (welcome party), kolacja konferencyjna czy koncert „Tango Passion” Wiesław Prządka i Quintento Tango Nuevo, który odbył się w Auli Uniwersyteckiej.

Oficjalna strona konferencji: https://www.ifmpan.poznan.pl/pm23/