Świąteczna zbiórka w Bibliotece Wydziału Fizyki

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Biblioteki Jednostek Organizacyjnych UAM zapraszają do wspólnej charytatywnej zbiórki darów dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię Więcej" znajdującego się na ul. Rubież 46E w Poznaniu https://wsparcie.org.pl/.

Dary można przynosić do Biblioteki Wydziału Fizyki od 6 do 16 grudnia br.

Stowarzyszenie swoją opieką obejmuje dzieci i młodzież z mózgowym porażeniem dziecięcym, z wrodzonymi wadami układu nerwowego, niewidome i słabowidzące, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z opóźnionym rozwojem psychoruchowym. W ramach swojej działalności stowarzyszenie prowadzi zajęcia ze wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz świetlicę wytchnieniową dla młodzieży, organizuje zajęcia przedszkolne, wspomaga edukację dzieci i młodzieży, a także prowadzi zajęcia terapeutyczne dla rodziców.

Dla podopiecznych "Potrafię więcej" zbieramy:

• baterie paluszki (AA i AAA),
  • farbki do malowania palcami,
  • masę mocującą do lekkich obiektów,
  • plastelinę,
  • Kolorowe kartki ze strukturą (połyskujące, papier falisty),
  • pomarańczowe segregatory A4 i A5,
  • korektory myszki,
  • pistolet na klej i wkłady,
  • tablica korkowa A3,
  • zbieramy też ryż, nasiona fasoli, kasze, groch i inne,
  • zabawki sensoryczne: Przyssawka do kąpieli Spinner Toys 12782161114 - Allegro.pl.

Serdecznie  zapraszamy do udziału w zbiórce!