Szkolenie dla kadry administracyjnej

Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza pracowników administracji BOS-ów, BOW-ów, jednostek administracji centralnej oraz pracowników bibliotek do udziału w szkoleniu z reagowania w sytuacjach trudnych z udziałem osób z niepełnosprawnościami psychicznymi.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?* Dla pracowników administracyjnych BOS-ów, BOW-ów, jednostek administracji centralnej oraz pracowników bibliotek na wydziałach UAM

Cel szkoleniaCelem szkolenia jest:

• dostarczenie wiedzy i umiejętności pomocnych w efektywnym obsługiwaniu studentów z dodatkowymi potrzebami edukacyjnymi uwarunkowanymi zaburzeniami psychicznymi i poznawczymi,

• dostarczenie wiedzy i umiejętności dotyczących adekwatnego i efektywnego reagowania w sytuacjach różnych trudnych zachowań studentów,

• dostarczenie wiedzy i umiejętności dotyczących prawidłowego reagowania w sytuacjach kryzysowych na terenie Uczelni, związanych z trudnymi zachowaniami studentów, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie studenta, pracownika uczelni lub osób trzecich,

• dostarczenie wiedzy i umiejętności dotyczących współpracy z pracownikami z niepełnosprawnościami.

Forma szkoleniaSzkolenie ma charakter warsztatowo-wykładowy, będzie dostarczać niezbędnej wiedzy, ale również angażować doświadczenia pracowników. Każde ze szkoleń składa się z jednego 16- godzinnego spotkania (2 dni następujące po sobie). Grupy liczą 15 osób. Spotkania odbywają się stacjonarnie w Centrum Poznania.Ilość miejsc w grupach ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy szkoleń

Grupa 8: 02 i 03.02.2023 w godzinach 9:00-16:00 (szkolenie stacjonarnie, sala A DS JOWITA)

Grupa 9: 23 i 24.02.2023 w godzinach 9:00-16:00 (szkolenie stacjonarnie, sala A DS JOWITA)

Grupa 10: 14 i 15.03.2023 w godzinach 9:00-16:00 (szkolenie stacjonarnie, sala A DS JOWITA)

Warsztaty realizowane są w ramach projektu POWR.03.05.00-00-A095/19 „Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku” z funduszy europejskich POWER.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z: Dominika Hoft Młodsza specjalistka ds. osób z niepełnosprawnościami dominika.hoft@amu.edu.pl tel. 61 829 1210