Zaproszenie na warsztaty „Praca ze studentami z niepełnosprawnością słuchu"

Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu pracy ze studentami z niepełnosprawnością słuchu w dniach 20 i 27.09 w godzinach 9:00-11:30.

Na szkolenie składają się z dwa 3-godzinne spotkania oraz praca w formie e-learningu (2 godziny).  Stacjonarne spotkania odbywać się będą w Poznaniu z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

Szkolenie przeznaczone jest dla:

• wykładowców i wszystkich pracowników dydaktycznych,
  • doktorantów prowadzących zajęcia ze studentami,
  • pracowników technicznych pracujących ze studentami w laboratoriach.

Szkolenie ma na celu podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej w obszarze prowadzenia zajęć, w których uczestniczą studenci z problemami słuchu. Polegać będzie przede wszystkim na dzieleniu się osób prowadzących doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami pomocnymi  w pracy dydaktycznej ze studentami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

Celem szkolenia jest również podniesienie świadomości w zakresie problemów, z którymi spotykają się studenci niesłyszący i słabosłyszący w procesie studiowania oraz wprowadzenie podstaw Polskiego Języka Migowego w celu ułatwienia komunikacji ze studentami G/głuchymi.

Szkolenie będzie dotyczyć:

• faktów i stereotypów związanych z osobami głuchymi i niedosłyszącymi,
  • problemów  z jakimi borykają się studenci niesłyszący i niedosłyszący w kontekście nauki tradycyjnej i zdalnej,
  • wykorzystania technologii w pracy z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi,
  • zasad prowadzenia zajęć dla osób z niepełnosprawnością słuchu,
  • specyfiki zajęć online dla studentów z niepełnosprawnością słuchu,
  • specyfiki zajęć bezpośrednich ze studentami niesłyszącymi i słabosłyszącymi.

Ilość miejsc w grupach jest ograniczona do 15 osób - o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzącymi szkolenia są:

• mgr Anna Nabiałek - starszy wykładowca, Studium Językowe UAM,
  • mgr Joanna Nehring - wykładowca, Studium Językowe UAM,
  • mgr Marta Rudnicka - starszy wykładowca, Studium Językowe UAM.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu POWR.03.05.00-00-A095/19 „Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku" z funduszy europejskich POWER.

Zgłoszenia: https://forms.office.com/r/abwm7Aa5Fj

Serdecznie zapraszamy!