11 czerwca Absolutorium 2022

Uprzejmie informujemy, iż 11 czerwca (sobota) o godz. 9:00 rozpoczną się uroczystości absolutoryjne dla studentów z Wydziału Fizyki. Miejsce uroczystości: Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań.

Czym jest Absolutorium?

To symboliczna uroczystość, podczas której studenci ostatniego roku, ubrani w tradycyjne togi i birety, otrzymują dyplom absolutoryjny. Przyszli absolwenci, którzy uzyskali wyjątkowo dobrą średnią ocen lub wyróżnili się działalnością poza naukową, zostają nagrodzeni przez Władze Wydziałów, Samorząd Studencki czy koła naukowe. O doskonały nastrój podczas uroczystości dbają uniwersyteckie chóry, które przygotowują część artystyczną.

Uroczystości odbywają się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Wieniawskiego 1. Miejsce oraz wyjątkowość wydarzenia sprawiają, że każde Absolutorium jest niezwykłym przeżyciem zarówno dla samych studentów, jak i ich najbliższych, którzy mają możliwość wspólnie świętować zakończenie studiów.

Jeśli chcą Państwo zobaczyć, jak wygląda cała uroczystość, zapraszamy do galerii zdjęć na stronie www.absolutoria.poznan.pl. Tam znajdą Państwo także wszystkie najważniejsze informacje, w tym terminarz uroczystości absolutoryjnych, tabelę rozmiarów biretów i system rejestracji.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: absolutoria@fundacjapoznan.pl.