UAM dla WOŚP

Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji aukcji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na rzecz 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zagraj z UAM dla dzieci i dorosłych!

Przedmiotem aukcji jest wieczór w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

LINK DO LICYTACJI

Wszystkich miłośników nocnego nieba i kosmosu zachęcamy do licytacji wydarzenia, podczas którego będzie można podziwiać przez teleskopy obiekty astronomiczne oraz wziąć udział w warsztatach!

W zależności od wieku uczestników spotkania proponujemy kilka przykładowych warsztatów, spośród których zrealizujemy dwa do trzech:

• Budowa własnej planetoidy (dzieci).
  • Budowa rakiet kosmicznych z papieru oraz ich wystrzelenie, według projektu NASA  (dzieci).
  • Przy pomocy programu Stellarium poznanie podstawowych zjawisk na nocnym niebie (dzieci).
  • Przygotowanie obserwacji z pomocą programu Stellarium oraz poznanie zjawisk na sferze niebieskiej.
  • Spacer planetarny po modelu Układu Słonecznego w parku Obserwatorium.
  • Słoneczne obrazki - warsztaty z kliszami fotograficznymi i cyjanotypią.

Możliwe jest dostosowanie formy i tematyki warsztatów do potrzeb grupy. Po zakończeniu licytacji, wspólnie ze zwycięzcą, zostanie ustalony dokładny plan warsztatów (zrealizujemy 2 lub 3 z proponowanej listy) oraz obserwacji, znając grupę docelową oraz czasochłonność poszczególnych aktywności. Dla uczestników przewidziane są również upominki.

Warsztaty i obserwacje prowadzone będą przez studentów Astronomicznego Koła Naukowego z pomocą astronomów z Obserwatorium.

Szczegóły realizacji:

Prelegenci: pracownicy Wydziału Fizyki UAM oraz doktoranci i studenci z kół naukowych Errno, Fusion, Neutrino i Radius

Udział w aukcji dla: około 15 osób (dzieci wczesnoszkolne lub młodzież)

Termin realizacji: do końca czerwca 2024, data i godzina do ustalenia z uwzględnieniem warunków pogodowych

Miejsce: Instytut Obserwatorium Astronomiczne UAM, Poznań, ul. Słoneczna 36

Czas akcji: około 3 godzin

ZAPRASZAMY DO LICYTACJI.

Zagraj z UAM!

Całość wylicytowanej kwoty zasili cel 32. Finału WOŚP.

Strona internetowa Obserwatorium Astronomicznego: http://www.astro.amu.edu.pl

-------------------------------------------------------------------------------

Nie wystawiamy faktury VAT.