Uczniowie z LO nr 5 w Poznaniu na Wydziale Fizyki

8 lutego br. na Wydziale Fizyki UAM odbyły się warsztaty dla zwycięzców tegorocznej aukcji WOŚP. Aukcję wygrali uczniowie z klasy o profilu matematyczno-fizycznym z LO nr 5 w Poznaniu.

Dziekan Wydziału Fizyki - prof. UAM dr hab. Roman Gołębiewski przywitał wszystkich uczestników oraz zaprezentował jak wygląda praca akustyka.

Zwycięska aukcja obejmowała następujące warsztaty:

• Wizyta w komorze bezechowej - prezentował prof. Rufin Makarewicz.

• Wirtualny System Strzelectwa Minerwa - prezentowało Koło Naukowe Informatyków Errno.

• Aplikacja wirtualnej rzeczywistości LabVR - prezentowało Koło Naukowe Informatyków Errno.

• Energetyczne wyzwania: prąd, ekologia oraz auto na wodę - prezentował mgr Marcin Trafas.

• Pokazy z ciekłym azotem- prezentowało Studenckie Koło Naukowe Fizyków Fusion.

• Czy truskawka ma swoje DNA? - prezentowało Koło naukowe fizyków medycznych w radioterapii Radius.

• Badanie własności spektralnych barwników fotosyntetycznych - prezentował dr Sebastian Szewczyk.

• Rośliny okiem fizyka - prezentowało Koło naukowe biofizyków Neutrino.

• Prezentacja pracy akustyka - prezentował prof. UAM dr hab. Roman Gołębiewski.

• Prezentacja zawodu optometrysty - prezentował mgr Maciej Dymczyk.

• Czy medycyna mogłaby istnieć bez fizyka?- prezentowała dr Magdalena Grajek.