Noc Naukowców 2023 na Wydziale Fizyki UAM

29 września 2023 r. na Wydziale Fizyki UAM miała miejsce Noc Naukowców, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, już na stałe wpisała się jako flagowe wydarzenie popularnonaukowe Uniwersytetu. Jest to idealna okazja, aby przyjrzeć się pracy naukowca z tak bliska, aby móc zapytać o nurtujące nas pytania, których na co dzień nie sposób zadać.

W tym roku Wydział Fizyki wraz z Instytutem Obserwatorium Astronomiczne przygotowali 25 wydarzeń. Wśród nich znalazły się takie wykłady, jak: „Fizyki odnawialnych źródeł”, „Dźwięku wiatru i morza” czy „ Więcej światła- czy na pewno?”, a także warsztaty i pokazy z technologii wirtualnej rzeczywistości, w tym strzelnica Minerwa, świadomość zagrożenia hałasem, energetyczne wyzwania, energooszczędne źródła światła, czy zbudowanie samochodzącego zwierzaka, spektrometru. Każdy z uczestników mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca, wciągająca i intrygująca.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to wydarzenie i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.