Fizyczna opowieść o Mikołaju i Rudolfie

Pracownicy Laboratorium Eksperymentu Fizycznego wraz z Panią dr Magdą Grajek przygotowali dla uczniów szkół podstawowych pokaz mikołajkowy pt. „Fizyczna opowieść o Mikołaju i Rudolfie”. Dwa takie pokazy odbyły się 20 grudnia w Audytorium Maximum. W czasie pokazów uczestnicy mieli także okazję posłuchać solowego występu na saksofonie prof. UAM dr hab. Mateusza Kempińskiego - naukowca z Zakładu Fizyki Doświadczalnej Fazy Skondensowanej.

Fizyczna opowieść o Mikołaju
i Rudolfie to zimowe pokazy o rozterkach fizyka Mikołaja i renifera Rudolfa. Podczas pracy nie mają lekko, napotykają liczne problemy, które rozwiązują za pomocą nauki i eksperymentów fizycznych. Nie poddają się, bo uśmiech obdarowanych prezentami dzieci jest dla nich najważniejszy.

Zdjęcia:  Rafał Wojtyniak, Robert Gogol.