Inauguracja 30-lecia Wydziału Fizyki UAM

12 października br. odbyły się uroczyste obchody inauguracji 30-lecia Wydziału Fizyki UAM. W oficjalnej części wydarzenia swoje przemówienia wygłosili: JMR prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Prorektor prof. dr hab. Michał Banaszak, Dziekan Wydziału Fizyki prof. UAM dr hab. Roman Gołębiewski, prof. dr hab. Rufin Makarewicz, prof. dr hab. Wojciech Nawrocik, prof. dr hab. Andrzej Dobek oraz dr hab. Michał Michałowski.

Inauguracja odbyła się w jednym z największych audytoriów na uniwersytecie - Audytorium Maximum im. prof. Franciszka Kaczmarka. Na obchody 30-lecia Wydziału Fizyki przybyło liczne grono pracowników wydziału, zaproszeni goście oraz poprzedni dziekani, co sprawiło, że audytorium było wypełnione po brzegi. Wydarzenie zakończył koncert Orkiestry Kameralnej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją Jacka Pawełczaka.

Podczas obchodów inauguracji 30-lecia Wydziału Fizyki, można było także zwiedzić wystawę plakatową przedstawiającą najważniejsze wydarzenia z minionych 30 lat, obejrzeć filmy historyczne związane z Collegium Physicum oraz Instytutem Obserwatorium Astronomiczne. Po oficjalnej części wydarzenia odbyło się spotkanie towarzyskie.

Transmisję live z inauguracji 30-lecia Wydziału Fizyki UAM można obejrzeć na kanale YouTube:

Inauguracja 30-lecia Wydziału Fizyki UAM była okazją do podsumowania 30 lat działalności wydziału, zarówno naukowej, jak i dydaktycznej. Wydział Fizyki posiada długą i ciekawą historie, zarówno swojego powstania, jak i budowy Collegium Physicum. Collegium Physicum było bowiem pierwszym budynkiem powstałym na terenie Kampusu Morasko. Oddanie do użytku budynku w 2000 roku było niezwykle przełomowym wydarzeniem dla całego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i na zawsze zapisało się w jego historii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.