Konferencja „Zostanę Noblistką. Kobiety w naukach ścisłych”

7 listopada br., w rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, na Wydziale Fizyki UAM odbyła się konferencja „Zostanę Noblistką. Kobiety w naukach ścisłych”. Konferencja była częścią cyklu Laboratorium Kobiet UAM.

Konferencję otworzyły przemówienia JMR prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej oraz Dziekana Wydziału Fizyki prof. UAM dr. hab. Romana Gołębiewskiego i Prodziekan ds. studenckich prof. UAM dr hab. Anety Woźniak-Braszak.

Podczas konferencji wygłoszone zostały m.in takie wykłady jak "Po co uniwersytetowi Plan Równości Płci?", "Kariery akademickie kobiet i mężczyzn. Różne czy podobne?", "Jak zostać Noblistką w naukach ścisłych? Największe wyzwania i rafy naukowych karier kobiet" oraz "Być mistrzynią. Jak wspierać kobiety w naukach (ścisłych)?".

Konferencji towarzyszyła wystawa pt. "Maria Skłodowska-Curie - Zakochana w Nauce" autorstwa Tomasza Pospiesznego i Eweliny Wajs-Baryły. Można było także dołączyć do akcji Centrum Szyfrów ENIGMA promującej genialne „Szyfrodziewczyny”, robiąc sobie zdjęcie z siedmioma bohaterkami, których postacie zostały przybliżone na stronie: https://csenigma.pl/szyfrodziewczyny/o-projekcie/.

Organizatorzy konferencji: Zespół “Gdy Nauka jest Kobietą” UAM pod przewodnictwem JM Rektor prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Wydział Fizyki UAM, Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Wydział Chemii UAM.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.