Ogólnopolskie Forum Dziekanów Wydziałów Fizyki i Dyrektorów Instytutów Fizyki 2023

Ogólnopolskie Forum Dziekanów Wydziałów Fizyki i Dyrektorów Instytutów Fizyki odbyło się na Wydziale Fizyki UAM w dniach 14/15 kwietnia br.

Konferencja ta jest wydarzeniem cyklicznym, które zapoczątkowane zostało na Wydziale Fizyki UAM wiele lat temu. W spotkaniu uczestniczyło 56 Dziekanów Wydziałów Fizyki i Dyrektorów Instytutów Fizyki z polskich uczelni.

Zaproszono przedstawicieli m.in. Rady Doskonałości Naukowej, Narodowego Centrum Nauki, Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Jednym z wiodących tematów było kształcenie w zakresie nauczania i dydaktyki fizyki. Dodatkowo poruszono tematy związane ze sztuczną inteligencją i technologiami kwantowymi.