Ogólnopolskie Forum Dziekanów Wydziałów i Dyrektorów Instytutów Fizyki

Ogólnopolskie Forum Wydziałów Fizyki i Dyrektorów Instytutów Fizyki jest cyklicznym wydarzeniem, na którym poruszane są zagadnienia dotyczące działalności naukowo-dydaktycznej w naukach fizycznych, edukacji w fizyce, promocji oferty dydaktycznej i osiągnięć naukowych, roli i znaczenia nauk fizycznych w społeczeństwie oraz perspektyw i możliwości rozwoju fizyki w Polsce.

Forum zostało powołane w roku 1999, a inicjatorem był Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W tym roku Forum odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2023 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in.:

• konsekwencje nowelizacji Ustawy o szkolnictwie wyższym
  • kształcenie w zakresie fizyki medycznej
  • ewaluacja w naukach fizycznych
  • informacje nt. oferty finansowania badań ze środków Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
  • kształcenie fizyki na różnych poziomach
  • promocja zawodu fizyka