Prof. UAM dr hab. Jędrzej Kociński o CIEMNEJ i JASNEJ stronie sztucznej inteligencji

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. UAM dr. hab. Jędrzejem Kocińskim, współautorem projektu StethoMe - inteligentny stetoskop, naukowcem w Katedrze Akustyki, Wydziału Fizyki UAM. W wywiadzie zostaną poruszone takie tematy jak ChatGPT, zagrożenia jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji (AI) oraz także JASNA strona AI, czyli projekty naukowe, w których wykorzystuje się sztuczną inteligencję m.in. do badań nad wczesnym diagnozowaniem Alzheimera.

Wywiad dostępny jest na kanale YouTube wydziału i kanale Spotify FIZYKIEM JESTEM:

wfizykiuam_YT2