Warsztaty astronomiczne w IOA

28 maja 2023 roku w Obserwatorium Astronomicznym odbyły się warsztaty astronomiczne dla grupy 18 dzieci, zwycięzców licytacji 31 Finału WOŚP. Warsztaty poprowadziły dr Magdalena Polińska oraz dr Justyna Gołębiewska.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się astronom, jakie zjawiska można obserwować na niebie oraz o naszym najbliższym otoczeniu, czyli Układzie Słonecznym. Uczestnicy wykonali własne planetoidy oraz zbudowali rakiety, które zostały wystrzelone na specjalnych wyrzutniach w parku Obserwatorium. Warsztaty przy słonecznej pogodzie zakończyły się piknikiem oraz obserwacjami Słońca (plam słonecznych i protuberancji) przez specjalny teleskop. Dla wszystkich uczestników przewidziany został także upominek w postaci gadżetów astronomicznych.