Wydział Fizyki dla WOŚP - licytacje

Studenckie Koło Naukowe Fizyków FUSION oraz Instytut Obserwatorium Astronomiczne zapraszają do licytacji aukcji charytatywnej dla WOŚP.

Do wylicytowania jest spędzenie dnia na Wydziale Fizyki ze Studenckim Kołem Naukowym Fizyków FUSION oraz warsztaty astronomiczne w Obserwatorium UAM.

DZIEŃ NA WYDZIALE FIZYKI UAM z SKNF FUSION
LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podczas Dnia na Wydziale Fizyki ze Studenckim Kołem Naukowym Fizyków Fusion zobaczysz:

• pokazy z ciekłym azotem,
  • zbudujesz i zaprogramujesz proste układy arduino,
  • prototyp kolejki magnetycznej,
  • zagrasz na harfie laserowej,
  • zwiedzisz komorę bezechową czyli przekonasz się jak działa cisza na człowieka,
  • obejrzysz pod mikroskopem polaryzacyjnym kryształy białek, zobaczysz fluorescencję,
  • poeksperymentujesz w Laboratorium Eksperymentu Fizycznego,
  • dowiesz się jak fizyka powiązana jest z medycyną wraz z pokazem metod diagnostycznych,
  • w jaki sposób bada się wzrok, jak dobiera się okulary i szlifuje szkła,
  • poznasz współczesne źródła światła, dowiesz się o właściwościach żarówek LED i poprzedniej żarówki Edisona,
  • o tajemnicach falowych światła – interferometr Michelsona,
  • o technologiach rozszerzonej rzeczywistości w życiu codziennym.
Więcej informacji o SKNF FUSION:

Szczegóły realizacji:

Udział w aukcji dla: 1- 30 osób (wiek 7-100 lat )

Termin realizacji: do czerwca 2023, data i godzina do ustalenia

Miejsce: Wydział Fizyki UAM, Kampus Morasko, Poznań, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2

Czas akcji: około 5 godzin

WARSZTATY ASTRONOMICZNE W OBSERWATORIUM UAM
LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podczas warsztatów dzieci będą mogły między innymi własnoręcznie zbudować własną planetoidę, poznać w jaki sposób astronomowie badają gwiazdy, zobaczyć demonstrację faz Księżyca i zaćmień oraz skonstruować i wystrzelić, w naszym parku, rakietę według projektu NASA.

Będzie też możliwość obserwacji plam słonecznych i protuberancji (przy bezchmurnym niebie). Dla wszystkich uczestników przewidziany został także upominek.

Warsztaty dedykowane są grupie dzieci (do 12 osób) w wieku wczesnoszkolnym i odbędą się w Obserwatorium Astronomicznym UAM, przy ul. Słonecznej 36 w Poznaniu, termin i godziny do ustalenia (długość trwania warsztatów około 1.5 - 2 godz.).

Serdecznie zapraszamy do licytacji!