Wydział Fizyki UAM patronem honorowym gry fabularnej "Wehikuł czasu"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż patronat honorowy nad tegoroczną edycją gry fabularnej „Wehikuł Czasu” objął Wydział Fizyki UAM. Uczestnicy gry fabularnej „Wehikuł Czasu” mieli w tym roku okazję przenieść się w lata życia Mikołaja Kopernika, a na naszym wydziale zobaczyli ciekawe pokazy i eksperymenty z ciekłym azotem oraz wysłuchali wykładu o budowie i zasadzie działania teleskopu.

Gra fabularna „Wehikuł Czasu” jest wieloletnim projektem edukacyjnym, realizowanym od 2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu. Impreza jest przeznaczona dla uczniów szkół specjalnych i integracyjnych miasta Poznania i okolic. Projekt ma na celu zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań naukami takimi jak: geografia, fizyka, matematyka, historia, a także doskonalenie umiejętności technicznych, kształtowanie postaw proekologicznych oraz integrację poprzez zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznej edycji gry fabularnej „Wehikuł Czasu”, która ukazała się w telewizji lokalnej TVK Winogrady: