Zapraszamy na wykład "Hałas turbin wiatrowych i jego percepcja"

Zapraszamy do wysłuchania wykładu pt.Hałas turbin wiatrowych i jego percepcja, autorstwa prof. dr hab. Anny Preis oraz prof. dr. hab. Rufina Makarewicza (naukowcy z Katedry Akustyki na Wydziale Fizyki UAM), którzy w sposób merytoryczny i obiektywny przedstawią informacje dotyczące hałasu turbin wiatrowych.

Wykład odbędzie się w dniu 15 grudnia 2023 roku o godz. 13:30 w Audytorium Maximum im. prof. Franciszka Kaczmarka na Wydziale Fizyki UAM i będzie transmitowany LIVE na platformie YouTube Wydziału Fizyki UAM:

LINK DO TRANSMISJI LIVE

Streszczenie:

"Hałas turbin wiatrowych i jego percepcja" - prof. dr hab. Anna Preis, prof. dr hab. Rufin Makarewicz

Dźwięk dokuczliwy nazywamy hałasem. Miara dokuczliwości hałasu jest zależna od źródła dźwięku, który ten hałas generuje. Turbiny wiatrowe są nowym, relatywnie dużym i trwałym źródłem hałasu. Akceptacja tego rodzaju hałasu zależy od parametrów opisujących jego generację i propagację. Znalezienie i opisanie tego związku jest obecnie jednym z najważniejszych tematów badawczych akustyki.