UAM nawiązuje nowe współprace z firmami

Dnia 13 marca br. odbyło się spotkanie, na którym Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, prof. dr hab. Michał Banaszak z ramienia UAM podpisał umowy o współpracę z przedstawicielami firm z różnych branż.

Na spotkaniu obecny był także Prodziekan ds. organizacji i rozwoju - prof. dr hab. Maciej Kozak oraz Prodziekan ds. studenckich -  prof. UAM dr hab. Aneta Woźniak-Braszak.

Wydział Fizyki UAM, dzięki podpisaniu umów, rozszerzy swoją współpracę z biznesem z następującymi firmami:

• CAD Project
  • Centrum Medyczne HCP
  • Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.
  • Dobry Dźwięk Technika Eventowa Mateusz Kuźniarek
  • Strefa Słuchu Anna Cierpicka-Świtkowska, Cezary Kozub sp.j
  • Amed Aparaty Słuchowe sp. z o.o.
  • Amplifon Poland Sp. z o.o.
  • Affidea Onkoterapia sp. z o.o.

Podpisanie umów o współpracę z firmami z różnych branż jest bardzo ważnym elementem rozwoju naszego Wydziału w kierunku dostosowania oferty dydaktycznej do oczekiwań otoczenia gospodarczego i tym samym poszerzenia możliwości rozwoju naszych studentów. Mamy nadzieję, że współpraca ta zaowocuje także wspólnymi projektami, zarówno badawczymi, jak i badawczo-rozwojowymi.