Studenckie Koła Naukowe na Festynie Rodzinnym UAM

4 czerwca br. odbył się Festyn Rodzinny UAM, na którym zaprezentowało się 5 kół naukowych z naszego wydziału: Studenckie Koło Naukowe Akustyków SONIC, Astronomiczne Koło Naukowe UAM, Studenckie Koło Naukowe Fizyków FUSION, Studenckie Koło Naukowe ERRNO, Studenckie Koło Naukowe Biofizyków Molekularnych NEUTRINO.

Koła naukowe pod opieką dr Magdaleny Grajek przygotowały nie lada atrakcje dla uczestników festynu. Do odwiedzenia było 6 punktów z edukacyjnymi zabawami:

• Poznaj materię,
  • Wiedza o wszechświecie,
  • Zagraj na rurofonie,
  • Postaw milion na fizykę,
  • Wirtualna strzelnica,
  • Jednostki miar.

Uczestnicy, którzy odwiedzili każdy punkt i zebrali pieczątkę - mogli odebrać nagrodę w postaci przypinki wydziałowej.

Podczas festynu dużym zainteresowaniem cieszył się także teleskop Astronomicznego Koła Naukowego UAM, przez który można było obserwować Słońce.