Data publikacji w serwisie:

Zmarł mgr Marek Nowak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł mgr Marek Nowak, wieloletni pracownik Wydziału Fizyki.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę, 5 kwietnia br. o godz. 12.00 na cmentarzu Parafialnym Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana przy ul. Nowiny 1 w Poznaniu.

Pan Marek Nowak zmarł w wieku 67 lat, po ciężkiej chorobie. Ukończył Fizykę teoretyczną na Wydziale Fizyki UAM oraz studia podyplomowe z Informatyki i Technologii Informacyjnych na WMI UAM. Pasjonowała go fotografia, sztuki plastyczne oraz grafika i ilustracja. Był współorganizatorem wielu konferencji naukowych tworząc ich oprawę graficzną.

Pan Marek Nowak, przez ostatnie lata działalności Wydziału Fizyki, uwieczniał na zdjęciach ważne wydarzenia i momenty z życia wydziału. Założył i prowadził Galerię Markowa (piętro 0, koło portierni A) oraz Galeryjkę Markowa (piętro 0, przy wejściu do Biblioteki), w których mogli zaprezentować swoją twórczość, zarówno profesjonalni fotografowie/artyści, jak i amatorzy.

Cała społeczność Wydziału Fizyki jest niezmiernie wdzięczna za pracę i wkład jaki Pan Marek Nowak włożył w uwiecznieniu kawałka historii naszego wydziału.

wf_mnowak

Wydział Fizyki UAM, wejście A - fotografia: Marek Nowak.