Zmarł Prof. UAM dr hab. Henryk Drozdowski

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 czerwca 2022 roku zmarł w wieku 62 lat

Prof. UAM dr hab. Henryk Drozdowski

Profesor Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wysokiej klasy specjalista w dziedzinie badań układów ciekłych metodą rozpraszania rentgenowskiego, wieloletni Kierownik Zakładu Optyki, prezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Odszedł od nas człowiek wielkiej dobroci, wiedzy i kultury. Wspaniały nauczyciel akademicki, wspaniały wykładowca i wychowawca wielu pokoleń fizyków, niestrudzony popularyzator fizyki. Wraz ze śmiercią Pana Profesora nauka polska, społeczność Uniwersytetu i Wydziału poniosły wielką stratę.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek, 14 czerwca br.:
  • godz. 11:00 – msza pogrzebowa w Kościele pw. Opatrzności Bożej (Os. B. Chrobrego, ul. Gieburowskiego 6)
  • godz. 14:15 – pogrzeb na cmentarzu Miłostowo (wejście od ul. Warszawskiej)

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i społeczność Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.