Data publikacji w serwisie:

Konferencja "Zostań Badaczką - Kobiety w Nauce 2022" na Wydziale Fizyki

Uprzejmie informujemy iż dnia 18 listopada br. na Wydziale Fizyki UAM odbędzie się konferencja “Zostań Badaczką” organizowana przez Akademie Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.

Jest to jednodniowe spotkanie dla starszej młodzieży szkolnej, studentek, doktorantek  i ma na celu popularyzowanie zawodu naukowca wśród kobiet, a także przedstawienie możliwych ścieżek rozwoju. Powszechnie wiadome jest, że kobiety stanowią większość wśród osób studiujących w Polsce, jednak niewiele z nich decyduje się kontynuować pracę badawczą i pozostać w nauce, zwłaszcza w tzw. dziedzinach STEM (science, technology, engineering, and mathematics).

Na wzór poprzednich edycji, konferencja zaplanowana jest na jeden dzień i będzie podzielona na dwie części. Pierwsza część będzie związana z przedstawieniem sylwetek oraz historii uznanych naukowczyń, reprezentujących różne dziedziny wiedzy, od nauk humanistycznych po inżynieryjne. W formule krótkiego wykładu opowiedzą one o swojej drodze kariery zawodowej i o tym, dlaczego zdecydowały się zająć nauką. Wykładowczyniami będą byłe i obecne członkinie Akademii Młodych Uczonych oraz naukowczynie z poznańskiego środowiska naukowego.

Wielkim zaszczytem będzie dla nas wysłuchanie wykładu inauguracyjnego Pani prof. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk.

W drugiej części konferencji zorganizowane zostaną tzw. dyskusje stolikowe - uczestniczki będą mogły porozmawiać w grupach z naukowczyniami reprezentującymi interesującą je dziedzinę i dowiedzieć się więcej o sposobie prowadzenia badań, blaskach i cieniach pracy naukowej, zasięgnąć rady na temat tego, jak najlepiej pokierować swoim rozwojem zawodowym, otrzymać wsparcie mentoringowe .

Program wydarzenia: https://amu.pan.pl/badaczka/program-2/

Ilość miejsc dla uczestniczek jest ograniczona - w związku z tym zainteresowane uczennice/studentki proszone są o wypełnienie formularza uczestnictwa dostępnego na stronie konferencji oraz pod poniższym linkiem:


https://amu.pan.pl/badaczka/formularz-zgloszeniowy/

Będzie istniała również możliwość rejestracji bezpośrednio przed oraz w trakcie konferencji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia https://amu.pan.pl/badaczka oraz na Facebooku.

Konferencja została objęta patronatem JM Rektor UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej.