KSZTAŁTY DŹWIĘKU II - otwarcie wystawy

6 maja br. na Wydziale Fizyki UAM nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy pt. "KSZTAŁTY DŹWIĘKU II", której autorem jest Prof. Stefan Weyna. Wystawa przedstawia fotogramy z badań wektorowych struktur fal akustycznych w polu źródeł rzeczywistych.

Prof. dr hab. Stefan Weyna jest emerytowanym pracownikiem Katedry Mechaniki Konstrukcji na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Profesor nadal prowadzi badania eksperymentalne z zakresu akustyki stosowanej, dotyczące zagadnień analiz wektorowych rozkładów zaburzonych pól akustycznych. Cykl wystaw obecnie prezentowanych (lata 2022/23) pod nazwą „KSZTAŁTY DŹWIĘKU II” jest ilustracją wyników badań Profesora z ostatnich lat.

Na otwarciu wystawy obecny był sam autor Prof. Stefan Weyna, Prodziekan ds. studenckich - prof. UAM dr hab. Aneta Woźniak-Braszak, prof. UAM dr hab. Andrzej Wicher, naukowcy z Wydziału Fizyki oraz liczni goście. Po oficjalnym otwarciu można było zwiedzić wystawę oraz porozmawiać z autorem.

Wystawa mieści się w hallu Wydziału Fizyki przy portierni A.

Zapraszamy do zwiedzenia wystawy.