Rekrutacja - stypendium w ramach grantu Maestro 11

Komisja Stypendialna powołana przez prof. dr. hab. Przemysława Wojtaszka - Prorektora kierującego Szkołą Doktorską UAM - dla przeprowadzenia konkursu na stanowisko stypendysta-doktorant w projekcie badawczym MAESTRO 11 (grant NCN nr UMO-2019/34/A/ST2/00081) podczas obrad w dniu 12 października 2022 r. jednogłośnie zadecydowała o przyznaniu stypendium pani mgr Ewelinie Lange.

Nazwa stanowiska:

Doktorant/Stypendysta

Wymagania:

1. Tytuł magistra z dziedziny fizyki (preferowani będą kandydaci, którzy przygotowywali pracę dyplomową z zakresu optyki kwantowej).2. Status doktoranta Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.3. Ugruntowana wiedza z zakresu optyki kwantowej oraz doświadczenie w badaniu optycznych układów dyssypatywnych.4. Znajomość biblioteki programowania QuTiP.5. Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz pracę naukową w tym języku.

Wymagane dokumenty:

1. Podanie/list motywacyjny.2. CV zawierające opis osiągnięć naukowych i pozanaukowych.3. Kopia dyplomu ukończenia studiów drugiego stopnia.4. Zaświadczenie o wpisaniu na listę doktorantów Szkoły Dziedzinowej Nauk Ścisłych Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.5. List polecający.6. Wymagane przez RODO oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie dostarczonych danych osobowych na potrzeby rekrutacji o następującej treści: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))”.

Warunki zatrudnienia:

Stypendium w wysokości 2900zł/miesiąc wypłacane przez okres 24 miesięcy.

Dodatkowe informacje:

Dokumenty w formacie PDF prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres prof. UAM dr hab. Anny Kowalewskiej-Kudłaszyk (annakow@amu.edu.pl), w terminie do 10 października 2022 r. W temacie wiadomości prosimy wpisać: "Rekrutacja, stypendium w ramach grantu Maestro 11".

Stypendysta zostanie wybrany w drodze konkursu, który będzie przeprowadzony przez komisję stypendialną zgodnie z Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 13 października 2022 r.

Photo source: NCN.