Stypendium naukowe dla doktoranta - NCN Sonata-14

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stypendium dla doktoranta w projekcie NCN Sonata-14.

Nazwa jednostki: Zakład Fizyk Mezoskopowej, Instytut Spintroniki i Informacji Kwantowej, Wydział Fizyki UAM
Nazwa stanowiska: Stypendysta DOKTORANT

Zakład Fizyki Mezoskopowej ogłasza konkurs na STYPENDIUM NAUKOWE DLA DOKTORANTA finansowane w ramach projektu  NCN Sonata-14, projekt nr UMO-2018/31/DST3/02351, pt. „Badania teoretyczne efektów magnetooporowych w dwuwymiarowych strukturach z silnym oddziaływaniem spin-orbita”, którego kierownikiem jest prof. UAM dr hab. Anna Dyrdał.
Oferta skierowana jest do kandydatów zainteresowanych realizacją badań naukowych w zakresie teorii magnetotransportu w układach dwuwymiarowych (np. topologiczne izolatory, grafen i grafeno-podobne kryształy dwuwymiarowe).

- obowiązkowe:

• status doktoranta na terenie RP w momencie składania wniosku,
  • tytuł magistra z fizyki (preferowani kandydaci, którzy przygotowywali pracę magisterską z teorii  fizyki ciała stałego, fizyki komputerowej, fizyki teoretycznej),
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz pracę naukową w tym języku.

- mile widziane:

• ugruntowana wiedza z zakresu elektroniki spinowej oraz doświadczenie w badaniu spinowo-zależnych efektów transportowych w izolatorach topologicznych,
  • znajomość teorii funkcji Greena oraz diagramowego rachunku zaburzeń,
  • wysoka motywacja do prowadzenia badań naukowych,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność wykonywania zaawansowanych obliczeń numerycznych.
OPIS ZADAŃ

Doktorant będzie prowadził teoretyczne badania dotyczące magnetotransportu w układach dwuwymiarowych z silnym oddziaływaniem spin-orbita oraz będzie wykonywał obliczenia analityczne i numeryczne  wykorzystujące formalizm funkcji Greena. Do zadań doktoranta będzie należało także opracowanie i interpretowanie wyników, przygotowywanie publikacji naukowych oraz prezentowanie wyników na konferencjach międzynarodowych.

WYMAGANE DOKUMANETY
  • list motywacyjny zawierający opis zainteresowań badawczych, informacje o kwalifikacjach do uczestnictwa w projekcie oraz uzasadnienie, dlaczego aplikant ubiega się o stypendium,
  • CV,
  • kopia dyplomu magisterskiego oraz kopia suplementu do dyplomu,
  • dokument potwierdzający status doktoranta na terenie RP,
  • podpisana klauzula RODO:
    “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))”.
WARUNKI ZATRUDNIENIA

Czas trwania: 6 miesięcy
Forma zatrudnienia: stypendium
Wysokość finansowania: 3000 zł miesięcznie (brutto-brutto)
Typ konkursu NCN: Sonata-14

Termin i forma składania ofert:
wymagane dokumenty prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres prof. UAM dr hab. Anny Dyrdał: adyrdal@amu.edu.pl do dnia 5 maja 2023 roku. W temacie wiadomości prosimy wpisać: Rekrutacja na stypendium naukowe  w ramach projektu  Sonata-14.

Dodatkowe informacje:
Informacje o projekcie można znaleźć na stronie: http://zfmezo.home.amu.edu.pl/Sonata14.php
Konkurs zostanie zakończony po znalezieniu odpowiedniego kandydata, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wydziału Fizyki UAM.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.