Stypendysta-magistrant w projekcie Maestro

Liczba stanowisk: 2

Nazwa jednostki: Wydział Fizyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Miasto: Poznań

Link do strony www jednostki:

Wymagania:

• znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz pracę naukową w tym języku,
  • średnia ocen z I stopnia studiów wyższa niż 4.0,
  • podstawowa wiedza z zakresu optyki kwantowej i informatyki kwantowej,
  • znajomość języka Python oraz języka Matlab.

Wymagane dokumenty:

• podanie wraz z listem motywacyjnym wskazującym na zainteresowanie tematyką projektu,
  • CV wraz z udokumentowanymi osiągnięciami naukowymi,
  • zaświadczenie o posiadaniu statusu studenta na studiach II stopnia na Wydziale Fizyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • wydruk PDF z systemu USOS z wykazem ocen ze studiów I stopnia oraz oceną średnią,
  • wymagane przez RODO oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie dostarczonych danych osobowych na potrzeby rekrutacji o następującej treści: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”.

Opis zadań:

Zadaniem Stypendystów będzie prowadzenie badań teoretycznych dotyczących dyssypatywnej inżynierii kwantowej, spacerów kwantowych oraz układów kwantowych wykazujących chaotyczną dynamikę. Udział w projekcie umożliwi Stypendystom przedstawienie uzyskanych wyników w czasopismach naukowych o międzynarodowym obiegu oraz prezentację tych wyników na konferencjach naukowych.

Dodatkowe informacje można znaleźć stronie głównej projektu:

Termin składania ofert * (format: RRRR-MM-DD GG:MM): 2023-12-10 23:59

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Czas trwania stypendium: 17 miesięcy

Wysokość stypendium: 3 000 zł/na miesiąc

Dodatkowe informacje:

Dokumenty w formacie PDF prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres prof. dr. hab. Adama Miranowicza (miran@amu.edu.pl) w terminie do 10 grudnia 2023 r.  (w temacie wiadomości prosimy wpisać: "Rekrutacja, stypendium w ramach grantu Maestro 11").

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 12 grudnia 2023 r. na stronie głównej projektu.

Photo source: Tło zdjęcie utworzone przez Dragana_Gordic - pl.freepik.com