Zasady przygotowania pracy licencjackiej

Praca licencjacka

  1. Przedłożona do oceny praca licencjacka powinna ilustrować osiągnięte efekty uczenia się  w zakresie przewidzianym programem studiów. Tematyka pracy powinna być zgodna z dyscypliną naukową, do której kierunek jest przyporządkowany.

  2. Celem pracy licencjackiej jest zaprezentowanie podstawowej wiedzy na temat określonego problemu oraz wykazanie umiejętności zgłębiania wybranego tematu, Może dotyczyć przeglądu literatury, zbieraniu informacji i ich uporządkowaniu lub  badań o średniej złożoności . Objętość pracy to około  30-60 stron. Jest samodzielna, ale może polegać w większym stopniu na istniejącej literaturze i analizach przeprowadzonych przez innych badaczy.

  3. Ocenie podlegają przede wszystkim:
    • umiejętność formułowania poprawnej i spójnej językowo rozwiniętej wypowiedzi pisemnej,

    • umiejętność zebrania materiałów i właściwego wykorzystania aktualnego stanu badań z dziedziny, której dotyczy praca wraz z podstawową bibliografią,

    • umiejętność poprawnego posługiwania się metodologiami i terminologią właściwymi dla danego obszaru badań,

    • umiejętności analityczno-interpretacyjne.
  4. Zakres, problematykę i temat pracy licencjackiej zatwierdza promotor pracy. Praca powinna wiązać się ze specyfiką i tematyką badań prowadzonych przez promotora.

  5. Pracę licencjacką albo inżynierską student przygotowuje pod kierunkiem nauczyciela akademickiego co najmniej ze stopniem naukowym doktora.

  6. Proponowany temat pracy dyplomowej jest zatwierdzany, a kandydatura promotora pracy dyplomowej jest opiniowana przez radę programową kierunku studiów.