Data wydarzenia:

Otwarcie Międzywydziałowego Centrum Neuronauki Poznawczej

19 października 2022 roku o godz. 14:00 nastąpi uroczyste otwarcie Międzywydziałowego Centrum Neuronauki Poznawczej. Uroczystość będzie miała miejsce w Audytorium Maximum im. prof. Franciszka Kaczmarka.

Międzywydziałowe Centrum Neuronauki Poznawczej powstało pod patronatem Prorektora prof. dr hab. Michała Banaszaka i przy porozumieniu Dziekana Fizyki prof. UAM dr hab. Romana Gołębiewskiego i Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych prof. UAM dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej, w budynku Katedry Akustyki Wydziału Fizyki UAM.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest prof. Michał Klichowski z Wydziału Studiów Edukacyjnych. Jest on badaczem, który w toku stażów naukowych w kilkudziesięciu europejskich instytucjach wyspecjalizował się w badaniach z zastosowaniem metod neuronauki poznawczej. Jego najnowsze badania dotyczą funkcjonalnej organizacji mózgu człowieka i wykorzystania metod przezczaszkowej stymulacji mózgu do wspomagania procesu uczenia się.

W Międzywydziałowym Centrum Neuronauki mają być prowadzone zaawansowane i unikatowe w skali światowej badania podstawowe, a także testy realizowane w ramach projektów wdrożeniowych.

Program uroczystości:

14:00 – 14:30 - Uroczyste otwarcie

• prof. dr hab. Michał Banaszak – Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, Szkoła Nauk Ścisłych,
  • prof. dr hab. Zbyszko Melosik – Prorektor ds. relacji z otoczeniem społecznym, Szkoła Nauk Społecznych,
  • prof. dr hab. Agnieszka Cybal – Michalska – Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych,
  • prof. UAM dr hab. Roman Gołębiewski – Dziekan Wydziału Fizyki.

14:30 – 15:15

• Prof. UAM dr hab. Michał Klichowski – Idea Międzywydziałowego Centrum Neuronauki poznawczej

Serdecznie zapraszamy!