Data wydarzenia:

INAUGURACJA 30-lecia Wydziału Fizyki UAM

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że uroczysta inauguracja obchodów 30-lecia Wydziału Fizyki odbędzie się w dniu 12 października 2023 roku w Auli im. prof. Franciszka Kaczmarka. W uroczystości udział wezmą władze rektorskie oraz zaproszeni goście z całej Polski. W programie znajduje się wystąpienie JM Rektor prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, referat na temat historii Wydziału Fizyki, wykład nt. aktualnych badań naukowych w zakresie fizyki. Oficjalną część uroczystości zakończy występ Orkiestry Kameralnej z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza z ul. Solnej w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Jednocześnie informujemy, iż od kilku miesięcy trwają prace nad książką o historii Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to praca zespołowa pod redakcją prof. dr. hab. Andrzeja Dobka. W książce, oprócz historycznych faktów i ciekawostek, pojawi się wiele zdjęć czarnobiałych i kolorowych. Prof. dr hab. Andrzej Dobek udzielił niedawno wywiadu, w którym mówi m.in. o powstającej książce. Wywiad ten dostępny jest na kanale Youtube Wydziału Fizyki oraz Spotify:

Prof. Andrzej Dobek o historii Wydziału Fizyki i życiu // JEDNYM SŁOWEM odc. 1

YT_JS

Książka o historii Fizyki i Astronomii na UAM będzie ciekawym źródłem informacji o minionych czasach, tych znanych oraz dotąd nieznanych szerszej publiczności. Więcej informacji już wkrótce - zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.