Data wydarzenia:

XXVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Uprzejmi informujemy, iż 19 kwietnia 2024 roku odbędzie się na Wydziale Fizyki UAM 27. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie sztuczna inteligencja.

W związku z rosnącym wpływem sztucznej inteligencji i jej bardzo szybkim rozwojem, w tym roku naukowcy pochylą się nad tym zagadnieniem i pokażą je w różnych aspektach i z perspektywy różnych dziedzin. Ze względu na to, że technologia oparta o sztuczną inteligencję dotyka niemal wszystkich wymiarów życia, prowadzi do nowych zachowań i generuje wyzwania nowego typu. Dlatego warto zrozumieć szanse i perspektywy związane z tym obszarem.

Zobacz PROGRAM wykładów, warsztatów, pokazów oraz wystaw Festiwalu na Wydziale Fizyki UAM 19.04.24

Szczegóły Festiwalu i możliwość zapisów pojawią się wkrótce na stronie festiwal.amu.edu.pl

Zachęcamy do odwiedzin PFNiS w mediach społecznościowych:

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki jest dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.