Data wydarzenia:

Seminarium KA - mgr Anton Markovskyi

Serdecznie zapraszamy na seminarium Katedry Akustyki które odbędzie się 12 grudnia 2023r. o godz. 11.30 w Audytorium im. Prof. Szczepana Szczeniowskiego.

Referat wygłosi Pan Mgr Anton Markovskyi z Katedry Materiałów Optoelektronicznych, Wydziału Fizyki, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Tytuł:

Właściwości optyczne i mechaniczne konwertorów diod białych na bazie warstw monokrystalicznych i kryształów granatów

Streszczenie:

Praca obejmuje badanie strukturalnych, mechanicznych, luminescencyjnych oraz fotokonwersyjnych właściwości struktur granatów, które znajdują zastosowanie jako monokrystaliczne fosfory-konwertory w elektroluminescencyjnych diodach emitujących światło białe. W ramach badań teoretycznych i numerycznych opracowano model opisujący propagację fal ultradźwiękowych w warstwowych strukturach epitaksjalnych. Model ten pozwolił na identyfikację właściwości sprężystych warstw i podłoży opartych na granatach. Przeprowadzono również badania eksperymentalne z wykorzystaniem mikroskopii ultradźwiękowej w szerokim zakresie częstotliwości.