W ostatnich dniach, w ACS Appl. Mater. Interfaces, ukazała się publikacja: "Direction-Specific Release from Capsules with Homogeneous or Janus Shells Using an Ultrasound Approach” ACS Appl. Mater. Interfaces 2020, 12, 13, 15810-15822 [ https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acsami.9b21484 < https://www.nature.com/articles/s41467-020-15187-y > ] autorstwa Tomasza Kubiaka, Joanny Banaszak, Arkadiusza Józefczaka oraz Zbigniewa Rozynka z Katedry Akustyki.
Serdecznie gratulujemy publikacji i zachęcamy do lektury!
W ramach wsparcia służby zdrowia w walce z panującą epidemią Wydział Fizyki postanowił przyłączyć się do akcji drukowania przyłbic dla szpitali i innych jednostek medycznych
w Poznaniu.
Użyczyliśmy w tym celu drukarkę 3D pracującą na codzień w laboratorium Zakładu Biofizyki Molekularnej.
Cała akcja koordynowana jest w ramach grupy:
https://www.facebook.com/groups/231804091303986/.
Zachęcamy do rozejrzenia się w Waszym otoczeniu, może też znajdzie się podobna akcja,
w której będziecie mogli pomóc.
Tymczasem dziękujemy Rafałowi Białkowi za ten pomysł i zaangażowanie w jego realizację!
Więcej...Profesor Maciej Kozak kierujący Zakładem Fizyki Makromolekularnej na Wydziale Fizyki udostępnił kamerę termowizyjną Wielkopolskiemu Centrum Onkologii w Poznaniu do testowania temperatury pacjentów przychodzących do WCO. Naukowe kontakty obu ośrodków znajdują obecnie również taki wyraz, wobec dramatycznej sytuacji epidemicznej na świecie.
Więcej...
seminaria MTPR zostają zawieszona do odwołania
Bardzo miło nam poinformować, iż inteligentny stetoskop firmy StethoMe Sp. z o.o. współtworzony przez dr Honoratę Hafke-Dys i prof. Jędrzeja Kocińskiego z Katedry Akustyki naszego Wydziału zdobył główną nagrodę w konkursie PARP i NCBR pod hasłem „Polski Produkt Przyszłości” (https://www.parp.gov.pl/component/publications/publication/katalog-laureatow-xxii-konkursu-polski-produkt-przyszlosci ).
Sukces w transferze pomiędzy nauką a zastosowaniami, jaki osiągnęli pan prof. Jędrzej Kociński i pani dr Honorata Hafke-Dys, zasługuje na duże uznanie. Kosztował bardzo dużo wysiłku, przecierał drogę komercjalizacji na naszym Wydziale i Uczelni, wskazuje na kierunek rozwoju który choć mało obecny na naszej Uczelni, jest w mojej ocenie warty do naśladowania w różnych obszarach badawczych.
Gorąco zachęcam do myślenia o możliwościach praktycznego wykorzystania wyników naszych badań naukowych, a jeśli są pomysły i chęci to zachęcam do podejmowania działań w tym kierunku.
Prof. Maciej Krawczyk
Dziekan Wydziału Fizyki
Więcej...Wydział Fizyki UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2, 61-614 Poznań, Biuro Obsługi Wydziału: tel. +48 61 829-5202, e-mail: fizyka@amu.edu.pl, Biuro Obsługi Studentów: tel. +48 61 829-5152, e-mail: dziekfiz@amu.edu.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.