VII edycja Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka

Zapraszamy do udziału w VII. Uczelnianym Konkursie Plastycznym UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2024 w ramach XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2024.

Konkurs odbędzie się pod Patronatem JM Rektora UAM i Dziekanów Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa.

Celem konkursu jest aktywizacja plastyczna studentów UAM, budowanie refleksji twórczej, świadomości wizualnej oraz promowanie sztuki i własnej ekspresyjności na forum UAM. Konkurs adresowany jest do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych studiów podyplomowych i doktoranckich wszystkich lat, kierunków i Wydziałów UAM.

Tegoroczne hasło: „Przestrzenie wyobraźni” wskazuje na nieograniczone możliwości naszego myślenia, odczuwania i działalności twórczej. Można by rzec: ile osób, tyle różnych sposobów obrazowania. Z drugiej strony „pożywką” dla wyobraźni może być wszystko to, co jest dla twórcy szczególnie ważne, ekscytujące, inspirujące, zapisane w pamięci i w doświadczeniu. Wyobraźnia twórcza wprowadza nas w meandry teraźniejszości, ale jakże często dryfuje w niezdefiniowanej czasoprzestrzeni odczytywalnej poprzez system kodów, emocji i kreacji twórcy. Zakładamy więc, że uczestnicy konkursu zaproszą nas do wniknięcia w ich przestrzenie wyobraźni, które pod wieloma względami mogą się zdecydowanie różnić, ale nigdy nie pozostaną obojętne.

Termin składania prac upływa z dniem 5 kwietnia 2024 r. Prace należy składać osobiście, na Wydziale Studiów Edukacyjnych przy ul. Szamarzewskiego 89,  w Poznaniu, w budynku D:

• w każdy wtorek w godz. 10.00 – 11.15  i 11.30 – 14.45 pok. 008
  • w każdą środę w godz. 13.15 – 14.45 pok. 008
  • w każdy czwartek w godz. 9.45 – 13.00 s. 002

Do konkursu można zgłosić realizacje plastyczne z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii lub technik mieszanych. Każdy z uczestników może złożyć łącznie do 3 prac. Poza pracami malarskimi wykonanymi na podobraziach, format innych prac malarskich, rysunkowych, graficznych, lub wykonanych w technikach mieszanych, nie powinien przekraczać formatu 100 x 70 cm. W przypadku fotografii, za najmniejszy format uznaje się format zdjęcia A4 (297 x 210 mm, rozdzielczość - minimum 300 dpi.)

Finał, rozstrzygnięcie konkursu oraz wernisaż wystawy pokonkursowej przewidziany z udziałem Władz Rektorskich i Dziekańskich, społeczności akademickiej i zaproszonych gości, zaplanowano na 18.04.2024 r. o godz. 13.00 w „Galerii Akademickiej” Collegium im. Floriana Znanieckiego UAM, Szamarzewskiego 89. Bud E. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w terminie od 18.04 – 30.06.2024 r.

Adres do korespondencji: e-mail  konkursplastyczny.uam@amu.edu.pl

Dokumenty do pobrania:

FORMULARZ