Tutorzy

prof UAM dr hab. Paweł Gruszecki

Prof. UAM dr hab. Paweł Gruszecki

Fizyk, badacz, pasjonat nowych technologii. Na co dzień zgłębiam tajniki magnoniki – działu spintroniki, który koncentruje się na rozchodzeniu się fal spinowych (magnonów) w materiałach magnetycznych. Fale te mają unikalne właściwości, których nie znajdziemy w innych typach fal, co otwiera nowe możliwości w przetwarzaniu informacji. W swojej pracy naukowej badam zarówno fundamentalne aspekty fal spinowych, jak i ich zastosowanie w nowoczesnych systemach obliczeniowych, w tym w układach neuromorficznych inspirowanych działaniem ludzkiego mózgu. Moim głównym narzędziem są symulacje numeryczne, które generują duże ilości danych. Aby lepiej zrozumieć fizykę badanych zjawisk, dane te muszą zostać poddane analizie, wizualizacji i interpretacji. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności, podczas tutoringu naukowego możemy wspólnie zgłębiać: magnonikę, spintronikę, fotonikę, fizykę magnetyzmu, podstawy elektroniki, przetwarzanie i wizualizację danych. Moje zajęcia opierają się na studium przypadku i kreatywnych zadaniach problemowych, dzięki czemu zdobytą wiedzę można od razu wykorzystać w praktyce. Zapraszam do wspólnej nauki i odkrywania fascynującego świata fizyki!
dr Monika Jażdżewska

Dr Monika Jażdżewska

Tutoring to inspirująca współpraca, która pobudza ciekawość, rozwija pasje i uczy krytycznego myślenia. W pracy naukowej koncentruję się na analizie oddziaływań między nanomateriałami a adsorbowanymi cząsteczkami, wykorzystując różne techniki eksperymentalne. Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Fizyki Doświadczalnej Fazy Skondensowanej. Głównym obszarem moich zainteresowań naukowych są nanomateriały i ich potencjalne zastosowanie w biomedycynie. W swojej pracy skupiam się na wyjaśnieniu mechanizmów oddziaływania typu adsorbat-adsorbent przy wykorzystaniu technik spektroskopowych, mikroskopowych i dyfrakcyjnych. Interesują mnie również zagadnienia związane z szeroko pojętą energetyką jądrową. Poza pracą naukową prowadzę zajęcia dydaktyczne i pełnię funkcję kierownika laboratorium eksperymentu fizycznego. Praca nad konkretnymi zagadnieniami, oparta na indywidualnym podejściu może być bardzo inspirująca i efektywna. Uważam, że jest to wystarczający powód, aby wziąć udział w zajęciach z tutoringu. Jeśli masz podobne zainteresowania to zapraszam na tutoring rozwojowy lub naukowy.
prof. UAM dr hab. Sławiomir Mamica

Prof. UAM dr hab. Sławomir Mamica

Fascynuje mnie inspirowanie innych. Obserwowanie, jak odkrywają swoje mocne i słabe strony, rozwijają pasje (nie tylko naukowe), definiują cele i je osiągają, to jest to, co w dydaktyce pociąga mnie najbardziej. Tutoring to wyjątkowa forma współpracy, dzięki której wszystkie te elementy wybrzmiewają szczególnie mocno – zarówno tutoring rozwojowy (osobisty), jak i naukowy (zawodowy). Zawodowo i prywatnie działam na bardzo różnych polach, co pozwala mi na ciągły rozwój i poszerzanie horyzontów. Do tego również zachęcam innych. W dziedzinie naukowej moje zainteresowania skupiają się wokół nanomagnetyzmu, czyli tego, co dziś zwane jest magnoniką. Badam zachowanie fal spinowych (magnonów) w różnych układach magnetycznych, stosując różne metody teoretyczne i numeryczne. Ale zajmuję się też szeroko pojętą problematyką tworzenia gier komputerowych – zarówno hobbystycznie, jak i prowadząc zajęcia dydaktyczne oraz prace dyplomowe poświęcone tej tematyce. Stąd również wynika moje zainteresowanie grywalizacją, czyli zastosowaniem elementów gier poza światem gry. A do tego lubię uczyć. Pomagam innym w zrozumieniu otaczającej nas rzeczywistości, zachęcając do szerokiego patrzenia na to, czym się zajmujemy. Każde zajęcia to dla mnie okazja do wzajemnej wymiany myśli oraz do odkrywania, co naprawdę fascynuje moich uczniów i jak mogą to wykorzystać praktycznie. Dlatego oferuję wsparcie w odkrywaniu pasji i talentów, które mogą stać się kluczowe na Twojej drodze rozwoju, zarówno zawodowego, jak i osobistego. Razem stworzymy przestrzeń, w której poczujesz się bezpiecznie, aby eksplorować swoje możliwości. Wspólnie odkryjemy, jak możesz wykorzystać swoje unikalne zasoby, aby osiągnąć zamierzone cele i marzenia.
prof UAM dr hab. Aleksandra Trzaskowska

Prof. UAM dr hab. Aleksandra Trzaskowska

"Per aspera ad astra – Przez trudy do gwiazd". To motto doskonale oddaje moje podejście zarówno do nauki, jak i do tutoringu. Wierzę, że rozwój wymaga wysiłku, konsekwencji i gotowości do pokonywania trudności. Każde wyzwanie to okazja do nauki, a każda trudność – krok w stronę odkryć i nowych możliwości. Jestem naukowcem zajmującym się badaniem właściwości elastycznych materiałów, propagacji fal akustycznych (fononów) i fal spinowych (magnonów). Wykorzystuję w tym celu spektroskopię Brillouina, która pozwala wnikać w mikroświat oddziaływań falowych i dostarcza kluczowych informacji o dynamice układów oraz wykonuję symulacje. W mojej pracy stawiam na rzetelność, sumienność i konsekwencję, ale też na atmosferę współpracy, w której każdy ma przestrzeń do poszukiwań i zadawania pytań. W pracy tutoringowej prowadzę dwie ścieżki – naukową i rozwojową. Pomagam studentom nie tylko przyswoić trudne zagadnienia fizyczne, ale także wspieram ich w budowaniu samodzielności oraz rozwijaniu umiejętności potrzebnych do osiągania zarówno celów akademickich, jak i życiowych. W moim przekonaniu dobry tutor nie oferuje gotowych odpowiedzi, lecz uczy dostrzegać powiązania i analizować, gdzie inni widzą jedynie fragmenty informacji. Tutoring to dla mnie proces partnerski – wspólne odkrywanie wiedzy i rozwijanie potencjału. Jeśli masz w sobie ciekawość świata, chcesz się rozwijać i nie boisz się naukowych wyzwań, zapraszam do współpracy!
prof UAM dr hab. Aneta Woźniak-Braszak

Prof. UAM dr hab. Aneta Woźniak-Braszak

Jestem fizykiem, specjalizuję się w badaniach dynamiki i struktury molekularnej, procesów dyfuzyjnych oraz procesów relaksacyjnych w ciałach stałych, cieczach i materii miękkiej, wykorzystując zaawansowane techniki magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR). Rozwinęłam technikę badania dynamiki molekularnej w układach heterojądrowych w wirującym układzie współrzędnych poza rezonansem. W ostatnich latach przedmiotem moich badań są materiały biologiczne, w szczególności potencjalne nośniki leków. Prowadzę wykłady z zakresu fizyki polimerów oraz zastosowań materiałów polimerowych w medycynie. Mam na swoim koncie wypromowanie licznych prac licencjackich i magisterskich. Od 2022 roku pełnię funkcję prodziekana ds. studenckich i kształcenia, co daje mi możliwość wspierania studentów i studentek w ich rozwoju edukacyjnym. Lubię stawiać sobie nowe wyzwania, a proces odkrywania innowacyjnych rozwiązań wciąż mnie fascynuje. Prywatnie lubię podróżować i aktywnie spędzać wolny czas. Od zawsze marzyłam o malowaniu i obecnie realizuję te pasje. W 2024 roku uzyskałam certyfikat tutora akademickiego. Uważam, że tutoring to jedna z najskuteczniejszych form kształcenia, oferująca studentom i studentkom nowe możliwości zdobywania wiedzy, wsparcia w rozwoju osobistym oraz pomoc w wyborze własnej ścieżki naukowej. Z radością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem – zapraszam do skorzystania z indywidualnych spotkań, podczas których wspólnie będziemy pracować nad realizacją wyznaczonego celu. Może to być na przykład doprecyzowanie zainteresowań naukowych, poszerzenie wiedzy w określonym obszarze lub przygotowanie prezentacji czy posteru na konferencję naukową. Zapraszam osoby, które poszukują wsparcia, nowych wyzwań oraz chcą rozwijać się w ciekawy i efektywny sposób.