Data wydarzenia:

Konwersatorium "Wiara i rozum"

Zapraszamy do udziału w konwersatorium "Wiara i rozum", które odbędzie się w dniu 29 lutego br. o godz. 18.00 na Wydziale Fizyki UAM przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2.

Podczas konwersatorium wykład pt. "Spór o prawdę - spór o człowieka. Aktualność przesłania św. Jana Pawła II" wygłosi ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Wydarzenie jest współorganizowane przez Wydział Fizyki UAM, parafię pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu i Duszpasterstwo Akademickie "Morasko".

Streszczenie: 45 lat temu św. Jan Paweł II wypowiedział znamienne słowa „człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa”. W 1997 na spotkaniu ze środowiskiem Uniwersytetu Jagiellońskiego stwierdził jednoznacznie, że „spór o człowieka w Polsce trwa, a nawet się nasilił”. Papieskie przesłanie zyskuje dzisiaj aktualność ukazując, że istnieje bezpośrednia zależność sporu o człowieka i sporu o prawdę. Dramatycznym wyrazem tego sporu są zwłaszcza kwestie bioetyczne rzutujące na nasze życie społeczne i polityczne.

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz – kapłan Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, teolog, etyk, profesor teologii. Były profesor UAM w Poznaniu. Aktualnie profesor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Publicysta katolicki. Ostatnio opublikował „Myślenie św. Jana Pawła II o Europie. Pamięć, tożsamość, przyszłość” (2023) oraz „Takie trudne miłosierdzie. Przeciw banalizacji miłosierdzia” (2023).

ULOTKA